Hogyan segítettünk egy eladósodott kétgyermekes családnak megmenteni otthonukat?

Hogyan segítettünk egy eladósodott kétgyermekes családnak megmenteni otthonukat?

2025-03-19 09:01:32

Az ügy háttere:


Péter és Andrea egy vidéki kisvárosban éltek két kisgyermekükkel, egy 5 és egy 7 éves kisfiúval. A család 10 évvel ezelőtt vett fel lakáshitelt, hogy megvásárolhassák álmaik otthonát, egy kertes házat a város szélén. Eleinte minden rendben ment, de az elmúlt években egyre nehezebben tudták fedezni a költségeiket.


Először Andrea munkahelye szűnt meg a járvány alatt, majd Péter vállalkozása is jelentős bevételkiesést szenvedett el. Mivel a kiadásaikat nem tudták megfelelően csökkenteni, hitelkártyákból és személyi kölcsönökből próbálták pótolni a kieső jövedelmet. Ez azonban csak rövid távú megoldás volt, és hamarosan több mint 10 millió forintos adósság halmozódott fel a lakáshitelük mellett.


Amikor felkeresték az 
adossagcsapda.hu csapatát, már 9 hónapos elmaradásban voltak a lakáshitelük törlesztésével, és a bank végrehajtási eljárást indított ellenük. Ha nem léptek volna gyorsan, a házuk kényszerértékesítésre kerülhetett volna, ami azt jelenti, hogy a családnak elárverezik a házát és el kell hagyniuk az otthonukat.


A probléma:


A család egyik legnagyobb gondja az volt, hogy a házuk bár jelentős piaci értékkel bír, a banki követelések és a hitelkártya-tartozások miatt már nem tudtak további hitelhez jutni. A végrehajtás közeledtével egyre csökkentek a lehetőségeik, és attól tartottak, hogy rövid időn belül elveszíthetik otthonukat.


Ráadásul a két kisgyermek miatt különösen fontos volt számukra, hogy megtarthassák a házat, hiszen sem anyagi lehetőségük, sem alternatív lakhatási megoldásuk nem volt.


A megoldás:


Miután megismertük Péter és Andrea helyzetét, egy személyre szabott mentőcsomagot állítottunk össze:


1. Végrehajtás felfüggesztése: Azonnal felvettük a kapcsolatot a bankkal és sikerült elérnünk egy kedvező megállapodást, és azt hogy leállítsák a végrehajtási eljárást, így már volt idő egy fenntartható adósmentő megoldás kidolgozására.


2. Adósságrendező hitel biztosítása: Bár a házaspár már nem kapott volna klasszikus banki hitelt, sikerült egy olyan pénzügyi konstrukciót találniuk, amely lehetővé tette a fennálló személyi kölcsönök és hitelkártya-tartozások egy összegben történő kiváltását.


3. Hitelátstrukturálás: A meglévő lakáshitelüket egy új, hosszabb futamidejű és alacsonyabb havi törlesztőrészletű hitelre cseréltük. Ezáltal a havi kiadásaik csökkentek és kiszámíthatóbbá, kezelhetőbbé váltak.


4. Pénzügyi tervezés: Segítettünk nekik kidolgozni egy reális családi költségvetést, amely figyelembe vette az aktuális jövedelmüket és kiadásaikat, így a jövőben elkerülhetik az újabb eladósodást.


Az eredmény:


Péter és Andrea családja megmenekült az otthonuk elvesztésétől. A végrehajtási eljárás leállt, a hitelkártya-adósságaik megszűntek, és az új hitelkonstrukciónak köszönhetően a havi törlesztőrészletük is jelentősen csökkent. A pénzügyi helyzetük stabilizálódott, és most már sokkal biztosabb alapokon építhetik a jövőt gyermekeik számára.


Ez az eset is jól mutatja, hogy a legfontosabb dolog az időben történő cselekvés! Ha Péter és Andrea tovább várt volna, a végrehajtás visszafordíthatatlanná válik. Ha Ön vagy egy ismerőse hasonló helyzetben van, ne habozzon – vegye fel velünk a kapcsolatot, és dolgozzunk ki együtt egy megoldást!

NÉPSZERŰ CÍMKÉK
JOGI ISMERETEK
eladósodott nyugdíjas házaspár
Hogyan segítettünk egy eladósodott nyugdíjas házaspárnak kiútat találni az adósságcsapdából és megmenteni otthonukat?
Az ügy háttere:Katalin és Lajos, egy 72 és 75 éves nyugdíjas házaspár, évtizedek óta éltek budapesti lakásukban, amelyet még fiatal házasként vásároltak. A nyugdíjas éveik azonban nem úgy alakultak ahogyan tervezték. Egyrészt a nyugdíjuk nem tartott lépést a növekvő megélhetési költségekkel, másrészt egy korábbi személyi hitel és egy áruhitel törlesztése miatt egyre nagyobb anyagi terhekkel kellett szembenézniük.Az évek során a helyzet fokozatosan súlyosbodott, míg végül már a közüzemi számláikat sem tudták rendesen fizetni. Egy ideig barátaiktól és családtagjaiktól kértek kisebb kölcsönöket, de ezek csak átmeneti megoldást jelentettek. Mire hozzánk fordultak már többhónapos elmaradásban voltak a banki hiteltörlesztésekkel, és a végrehajtási eljárás elindult ellenük.
NAV végrehajtás
Gyakori kérdések a NAV-os végrehajtásokkal kapcsolatban
1. Milyen lehetőségei vannak az adózónak, ha nem tud határidőben fizetni?2. Milyen tartozásokat hajt végre a NAV?3. Felszólít-e a NAV fizetésre a végrehajtás megindítása előtt?4. Hatósági átutalási megbízás (inkasszó)5. Helyszíni eljárás6. Jármű lefoglalása7. Követelésfoglalás8. Mögöttes felelősség érvényesítése
Mi a kezesség?
Mikor kell a kezesnek az adós helyett fizetni?
A Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda alábbi cikkében részletesen kifejti, hogy mire is kell figyeljünk, ha valamelyik rokonunk vagy ismerősünk egy hitel felvételéhez kezesnek kér fel minket, hogy kezesként se kerüljünk adósságcsapdába.
NÉPSZERŰ CÍMKÉK
^