Hogyan segítettünk egy eladósodott nyugdíjas házaspárnak kiútat találni az adósságcsapdából és megmenteni otthonukat?

Hogyan segítettünk egy eladósodott nyugdíjas házaspárnak kiútat találni az adósságcsapdából és megmenteni otthonukat?

2025-03-19 09:36:44

Az ügy háttere:


Katalin és Lajos, egy 72 és 75 éves nyugdíjas házaspár, évtizedek óta éltek budapesti lakásukban, amelyet még fiatal házasként vásároltak. A nyugdíjas éveik azonban nem úgy alakultak ahogyan tervezték. Egyrészt a nyugdíjuk nem tartott lépést a növekvő megélhetési költségekkel, másrészt egy korábbi személyi hitel és egy áruhitel törlesztése miatt egyre nagyobb anyagi terhekkel kellett szembenézniük.


Az évek során a helyzet fokozatosan súlyosbodott, míg végül már a közüzemi számláikat sem tudták rendesen fizetni. Egy ideig barátaiktól és családtagjaiktól kértek kisebb kölcsönöket, de ezek csak átmeneti megoldást jelentettek. Mire hozzánk fordultak már többhónapos elmaradásban voltak a banki hiteltörlesztésekkel, és a végrehajtási eljárás elindult ellenük.


A probléma:


A legnagyobb veszély az volt, hogy ha nem sikerül gyorsan megoldást találni, akkor az ingatlanjuk árverezés alá kerülhetett volna. Ez azt jelentette volna, hogy a végrehajtó alacsonyabb áron értékesíti a lakásukat, és ha az így befolyt összeg nem fedezi a teljes tartozást, még a maradék összeget is tovább követelhették volna tőlük.


Katalin és Lajos pánikban voltak. Szerettek volna a saját otthonukban maradni, de nem látták, hogyan tudnák kifizetni a tartozásaikat.


A megoldás:


Miután felkeresték az adossagcsapda.hu csapatát, alaposan elemeztük a helyzetüket, és egy több lépésből álló adósságrendezés segítséget nyújtó stratégiát dolgoztunk ki:


1. Tárgyalás a hitelezőkkel: Első lépésként felvettük a kapcsolatot a végrehajtóval és az egyéb hitelezőkkel, hogy fizetési könnyítéseket kérjünk. Sikerült elérnünk, hogy a végrehajtó felfüggessze az árverési eljárást.


2. Adósságrendezés egy új pénzügyi megoldással: Mivel Katalin és Lajos ingatlana jelentős piaci értékkel bírt, de likvid pénzügyi forrásuk nem volt, segítettünk nekik egy olyan konstrukciót találni, amely lehetővé tette az összes fennálló tartozás egy összegben történő rendezését.


3. Költségcsökkentési stratégia: Segítettünk nekik optimalizálni a kiadásaikat, így az újonnan kialakított pénzügyi struktúrában hosszú távon is fenntarthatóvá vált az életük.


Az eredmény:


Katalin és Lajos megmenekültek attól, hogy elveszítsék az otthonukat. Az átalakított hitelkonstrukcióval csökkenteni tudták havi terheiket és elkerülték a végrehajtást. Ma már biztonságban élnek otthonukban és nem kell attól tartaniuk, hogy egyik napról a másikra az utcára kerülnek.


Ez az eset is jól mutatja, hogy a legfontosabb lépés az időben történő cselekvés! Ha Ön vagy egy ismerőse hasonló helyzetben van és elérhetőséget keres az adosságcsapdából való sikeres meneküléshez, akkor ne halogassa a döntést – keressen minket most és találjuk meg együtt a legjobb megoldást!

NÉPSZERŰ CÍMKÉK
JOGI ISMERETEK
Fiatal pár adósságcsapda
Hogyan segítettünk egy eladósodott kétgyermekes családnak megmenteni otthonukat?
Az ügy háttere:Péter és Andrea egy vidéki kisvárosban éltek két kisgyermekükkel, egy 5 és egy 7 éves kisfiúval. A család 10 évvel ezelőtt vett fel lakáshitelt, hogy megvásárolhassák álmaik otthonát, egy kertes házat a város szélén. Eleinte minden rendben ment, de az elmúlt években egyre nehezebben tudták fedezni a költségeiket.Először Andrea munkahelye szűnt meg a járvány alatt, majd Péter vállalkozása is jelentős bevételkiesést szenvedett el. Mivel a kiadásaikat nem tudták megfelelően csökkenteni, hitelkártyákból és személyi kölcsönökből próbálták pótolni a kieső jövedelmet. Ez azonban csak rövid távú megoldás volt, és hamarosan több mint 10 millió forintos adósság halmozódott fel a lakáshitelük mellett.Amikor felkeresték az adossagcsapda.hu csapatát, már 9 hónapos elmaradásban voltak a lakáshitelük törlesztésével, és a bank végrehajtási eljárást indított ellenük. Ha nem léptek volna gyorsan, a házuk kényszerértékesítésre kerülhetett volna, ami azt jelenti, hogy a családnak elárverezik a házát és el kell hagyniuk az otthonukat.
NAV végrehajtás
Gyakori kérdések a NAV-os végrehajtásokkal kapcsolatban
1. Milyen lehetőségei vannak az adózónak, ha nem tud határidőben fizetni?2. Milyen tartozásokat hajt végre a NAV?3. Felszólít-e a NAV fizetésre a végrehajtás megindítása előtt?4. Hatósági átutalási megbízás (inkasszó)5. Helyszíni eljárás6. Jármű lefoglalása7. Követelésfoglalás8. Mögöttes felelősség érvényesítése
Mi a kezesség?
Mikor kell a kezesnek az adós helyett fizetni?
A Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda alábbi cikkében részletesen kifejti, hogy mire is kell figyeljünk, ha valamelyik rokonunk vagy ismerősünk egy hitel felvételéhez kezesnek kér fel minket, hogy kezesként se kerüljünk adósságcsapdába.
NÉPSZERŰ CÍMKÉK
^